| CristianCris999 a întrebat:

Am si eu o problema: am un pc Acer E5 si l-am actualizat la Windows 10. Totul bine si frumos pana acum cam la vreo doua luni dupa, a inceput sa se blocheze, cand ascult muzica mai mult timp "pârâie" tare si se blochează si imi apare ceva de genul "pc-ul a întâmpinat o problema si trebuie restartat" si un cod de eroare dupa care se restartează de cateva ori si rămâne ecranul negru, numai mergând nimic nici măcar mouse-ul nu il mai accepta stand negru cam jumătate de ora după care dacă îi scot bateria pornește, e adevărat durează putin mai mult, dar pornește. Problema grava este faptul ca a început sa facă așa in fiecare zi si eu nu stiu ce ar trebui sa fac sa il las așa, daca se strica mai rau? Sa il duc la garanție? Mie frica sa nu îmi șteargă datele din el. Un sfat de la cineva care se pricepe mi-ar fi de mare ajutor, va mulțumesc!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Windows 10 nu a ajuns inca la maturitate. Are o gramada de bugg-uri. De ce va grabiti sa-l instalati? Salveaza datele pe o partitie separata, sterge partitia C:\ si apoi instaleaza Windows 7 sau in cel mai rau caz Windows 8.1. In garantie il duci daca si cu alt Windows face la fel. Cand il duci in garantie trebuie, insa, sa ai datele salvate pe altceva. Se poate ca trebuie sa schimbe HDD-ul si... adio!