| anonim_4396 a întrebat:

Salut am si eu o problema cu calculatorul...Azi am luat de pe net windows 8 si l-am instalat, cand s-a aprins si am instalat toate alea nu imi mergea placa de sunet stie cineva ce sa ii fac va rog mult va dau ce vreti! uite aici o imagine http://imageshack.us/photo/my-images/513/tttm.png/

12 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Windows 8 nu are suport pentru toate driverele. Ar fi bine sa-ti pui Windows 7 pana apare versiunea finala a Windows 8 cu toate driverele disponibile.

| lucy90 a răspuns (pentru JustCosmin):

Daca vrei sa instalezi ceva pe win8 descarci vers. pentru. win7 si va merge 100%.
Tin se mentionez ca am win8 de ceva timpsi merge EXCELENT

| lucy90 a răspuns:

Dami detalii despre placa si iti dau eu o adresa de unde sa descarci

| kraiova00 a răspuns (pentru lucy90):

Placa audio este Realtek rtl 8201 Cl mersi de ajutor

| lucy90 a răspuns:

Realtek rtl 8201 Cl eu asa ceva nu am gasit pe adresele care le am eu uitete atent ce placa de sunet ai

| kraiova00 a răspuns (pentru lucy90):

Uite ca pe realtek a gasit-o http://www.realtek.com.tw/......sView.aspx si pe google daca scrii o gaseste
P.S: eu am cd cu driveru de la sunet dar nu merge pe windowsul asta, pentru ca inaine am avut xp sp3 si imi mergea

| kraiova00 a răspuns (pentru lucy90):

Ce e asta. ca mie imi apare un cont al unui utilizator Google? si are un videoclip care de fapt este o poza

| lucy90 a răspuns (pentru kraiova00):

Este un tutorial ce trebuie sa faci exact si este contun meu

| kraiova00 a răspuns (pentru lucy90):

Deci nu este un video este o poza https://plus.google.com/......2695895234

| kraiova00 a răspuns (pentru lucy90):

P.S. tu ce fel de versiune ai si daca vrei sa-mi dai si un link

| lucy90 a răspuns (pentru kraiova00):

Da-mi un id si te ajut sau ia-l pe al meu dluciancostel