| IonutMH a întrebat:

Salut.Am si eu o problema cu laptopul....De curand de la reinstalarea windowsului(win 8) nu mai vrea sa imi activeze placa dedicata pentru a juca anumite jocuri.Tin sa mentionez ca asta nu s`a mai intamplat inainte si ca laptopul meu este HP 2000-2d03SQ si ca toate driverele sunt up to datehappy. Astept sfaturi si pareri.Am incercat mai multe drivere dar nimic.

Dau funda

2 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Dacă știi ca ai reinstalat Windows-ul cu o copie legitimă, fie ea și RTM(trial de 3 luni) atunci arrr trebui sa îi ai în automatic updates/optionals updates.Restul îs prostii moștenite eroant de pe vremea Windows Xp, prostii ce sunt istorie și exista în mentalitatea românului.
Daca ai furat Windows-ul 8 atunci ești pe cont propriu. Ăsta e prețul ce îl plătești dacă folosești activatoarele KMS ce sunt pe net sau seriale false. Microsoft prin TPM-ul activ din Windows are grijă de voi ca sa nu îi mai furați WIndows-ul.Și bine vă face că este versiunea de evaluare gratis ce are toate funcțiile unui OS contra cost, dar este legal și se poate testa și un an rearmat. Legal100%.Succes

Răspuns utilizator avertizat