| IonutMH a întrebat:

Salut.Am si eu o problema cu laptopul....De curand de la reinstalarea windowsului(win 8) nu mai vrea sa imi activeze placa dedicata pentru a juca anumite jocuri.Tin sa mentionez ca asta nu s`a mai intamplat inainte si ca laptopul meu este HP 2000-2d03SQ si ca toate driverele sunt up to datehappy. Astept sfaturi si pareri.
Dau funda

9 răspunsuri:
| alinaalin955 a răspuns:

Teoretic placa video dedicata intra in actiune cand nu mai face fata cea integrata in procesor.
Vad ca ai placa video AMD Radeon.Nu stiu cum setezi sa lucreze placa video dedicata.
La nVIDIA dai click dreapta pe desktop, nVIDIA control panel, configure surround-physx si setezi geforce..., sa nu fie CPU.
Poate gasesti ceva asemanator.Click dreapta pe desktop, ATI Catalyst sau ATI Radeon...

| IonutMH explică (pentru alinaalin955):

Faza e ca fac chestia aia happy dar nu se mai intampla nimic acumsad totul merge ca si pe placa integrata(low settings)

| alinaalin955 a răspuns (pentru IonutMH):

Nu stiu zic, instaleaza din nou driver-ul sau cauta alt diver, poate gasesti altul mai nou.

| alinaalin955 a răspuns:

Http://driverscollection.com/? H=Radeon%20HD%207450&By=AMD&SS=Windows%208

| alinaalin955 a răspuns:

Selecteazal tot link-ul(albastreste-l), click dreapta si accesati http...
Nu stiu de ce mi-a despartit link-ul.

| IonutMH explică (pentru alinaalin955):

Ce mi-ai dat tu acolo este pe 32 biti, eu am nevoie de 64, oricum mersi de incercare

| alinaalin955 a răspuns (pentru IonutMH):

Dadeai click pe Windows 8 x64.
http://driverscollection.com/......8%2064-bit

| IonutMH explică (pentru alinaalin955):

Link invalid (^_^)

| alinaalin955 a răspuns (pentru IonutMH):

Http://driverscollection.com/? H=Radeon%20HD%207450&By=AMD&SS=Windows%208%2064-bit
Vezi primul unde scrie cu roz(sau ce culoare este aia) ''Found - 6 files at 2 pages for AMD Radeon HD 7450 (Windows 8 64-bit)''.