| Sabin_Jordan_1998 a întrebat:

Am si eu o problema cu Microsoft Update. Am Windows XP si nu primesc update-urile la windows si cand intru pe site imi apare asta: http://s1315.photobucket.com/user/Sabin47/media/fazx_zps 1ceb4a6d.png.html. Si mai am o intrebare: Cum pot face driverul audio daca imi apare asa : http://s1315.photobucket.com/......0.png.html

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E sunet integrat, il gasesti pe site-ul producatorului, al placii de baza.

| Sabin_Jordan_1998 explică (pentru anonim_4396):

Imi e oarecum "frica" sa instalez un driver audio pentru ca atunci cand se termina de instalat imi zice sa dau restart la pc si dupa pc-ul isi da restart tot timpul. Am patit asta de 2 ori. Ceva idei?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Sabin_Jordan_1998):

N-am ce sa-ti zic aici.Verifica vizual toti condesatorii de pe placa de baza si sursa, vezi care sunt umflati. Daca folosesti xp, cred ca ai n sistem mai vechi si uzura incepe sa-si faca de cap.
Cauta un Service Pack3 pentru xp, verifica sursa la boot, trebuie sa nu oscileze voltajul prea mult. Daca oscileaza cu 0.5v e ok, sa nu ai variatii mai mult de +/- 1v.Verifica pasta termoconductoare de pe procesor.

| XperiaSP a răspuns:

Salut. Pai este o eroare cu primul site, pe care l-ai pus, anume cel cu updateturile. Infine, acum o luna, doua, am citit pe site-ul lor ca in 2014 vor renunta sa mai faca update-uri pentru XP, motivul fiind ca este destul de vechi si nu prea il mai foloseste nimeni. Iti recomand trecerea la vista, sau 7. Bafta!