| abcdefgh2010 a întrebat:

Am si eu o problema cu pc-ul meu.De la un timp, cand incerc sa-l deschid scoate un sunet ascutit, ceva in genu la sunetul de la startup dar il repeta de 12312312 de ori si nu stiu de la ce anume face acel zgomot/cum remediez problema.Monitorul imi ramane negru(nicio miscare la el). L-am desfacut si l-am pornit din nou, am ascultat cu urechea asa... la sursa-nu, la cooler placa video-nu, face de sub HDD de la difuzorul acela mic de la care se aude cand apesi de multe ori Shift sau cei care sunt gameri, cand apesi multe taste in joc in acelasi timp.Nu stiu daca ati inteles exact care mie problema... dar poate pot sa filmez cum face pc-ul si sa-l vedeti poate va e mai usor.
Thx in advance

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Http://www.pchell.com/hardware/beepcodes.shtml

Identifica-ti beep-urile din tabelele alea.

5 răspunsuri:
| jhonny999 a răspuns:

Scoate Ram-ul din slot curata-l de praf si il introduci la loc. Daca nu porneste scoate bateria de bios 1-2 minute si o introduci la loc.

| username a răspuns:

De la praf nu e normal sa faca zgomot.
E posibil sa fie de la hdd.
Fa cum a zis @ScurtCircuit.

| abcdefgh2010 explică:

Hey TPU!
Deci am facut cum mi-a zis ScurtCircuit, se pare ca pc-ul meu scoate 3 sunete scurte apoi pauza 1-2 sec.Si pe acel site pe care mi la dat ScurtCircuit zicea sa scot RAM'ul sa-l bag in al 2-lea slot.zis si facut.acuma pc-ul meu merge ca uns... URAAAA!
In final funda ii revine lui ScurtCircuit! Merci frate!
Evident nu ii uit pe ceilalti care au incercat sa ma ajute si carora le multumesc din suflet.
TPU kicks ass!
O zii buna!

| Explicatii a răspuns:

Dub cauza ram-ului curata-l

| RebbeeXd a răspuns:

E plin de praf inauntru. desfa unitatea si aspira bine, mi s-a intamplat si mie. Don't worry, nu e o problema grava. daca nu merge du-te la un centru de reparat computere. te vor ajuta ei sigur.

succes:*!

funda?batting eyelashes