| DaNuTzU2013 a întrebat:

Salut,am si eu o problema cu serverele de cs (adica nu nu mai cu asta) este vorba de ip dinamic.Eu am ip dinamic si am auzit ca nu pot sa imi fac ip static decat daca il cumpar pentru ca am modem(wifi). Daca ma puteti ajuta va voi fi recunoscator,

Răspuns Câştigător
| reking a răspuns:

Poti folosi un program prin care ii face o "scurtatura" ip-ului tau (scurtatura fiind formata dintr-un subdomeniu si un domeniu)
Spre ex: poti crea o "scurtatura" ca counterstrike.zapto.org
Vezi mai multe pe www.no-ip.com
Sau poti folosi hamachi dar este mai complicat...
Iti recomand no-ip.

2 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Si daca ai modem wi-fi ce conteaza, nu din cauza asta nu ai ip static, din cauza celor care-ti livreaza netul, nu are legatura cu modemul. Poti la fel de bine sa ai si static si dinamic pe acel modem.

| VladMaximilian a răspuns:

Salut! Eu vreau sa fac un sv de cs, si imi trebuie 5 euro! Daca cineva vrea sa dea 5 euro sa ma anunte! Dau Fondator!