| XyroBrutus a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu smart view-ul. Mi-am luat televizorul de acasa si l-am dus la parinti acasa, ca sa ma pot uita de pe telefon pe televizor la seriale, dar spre surprinderea mea nu imi gaseste telefonul, televizorul prin smart view, dat fiind faptul ca amandoua sunt conectate la aceeasi adresa de wifi si aplicatia smart view pe televizor e activata. La mine acasa nu am intampinat astfel de probleme deloc. Tin sa mentionez ca am net de la digi rds-rcs la ambele locatii. Ma poate ajuta cineva cu aceasta problema?
Dau funda!

2 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

In televizor si in router trebuie imperecheate IP-urile wi-fi, pentru a functiona impreuna.
Daca le imperechezi, va functiona, dar acasa iarasi va trebui sa refaci conexiuea.

| Frank51 a răspuns:

Nu dă vreo eroare? Nici la mine nu merge din prima, e prost făcut protocolul de comunicare. Abia la a2a sau a3a încercare se conectează, uneori trebuie să sting și să reaprind televizorul.