| Ionut_Bogdan_2000_v5sV a întrebat:

Salut am si eu o problema cu un xbox360.Cand ma loghez pe contul de Xbox Live (Free) imi dispar sectiunile cu Apps, Movies and TV, Music si altele.
Apar doar primele 4 in care pot accesa doar aplicatiile deja instalate (windows media player si picture viewer de exemplu), Jocurile, sectiunea de Social si Setari.
Daca nu sunt logat in contul de Xbox live apare totul...pot sa dau browse si sa vad aplicatiile din Store.
Vreau sa descarc Netflix sau Youtube de exemplu > Imi apare un prompt sa ma loghez in Xbox Live.
Fac asta, insa atunci dispar toate aceste sectiuni si nu pot descarca nimic. Pot doar sa ii dau Pin si sa vad App description.
Romania nu este una din optiuni (la Console >Settings Region), asa ca am selectat la united states si la limba engleza
Nu stiu daca e de la regiune sau nu, insa pur si simplu imi dispar toate optiunile online (apps, vidoes, nici browser nu pot folosi) cand ma loghez in contul de Xbox Live. Deci practic, logandu-ma in Xbox Live e ca si cum as trece pe Offline mode (oh the irony). Practic pot doar sa ma joc.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa nu ai parental control, sau sa fie contul pe alta regiune.
Da-i si tu un hard reset. Si daca ai jocuri pe hdd, scoate-l afara inainte de reset. Daca face la fel, inseamna ca e contul.