| AlexDorinel a întrebat:

Salut,am si eu o problema.Imi doresc si eu un mouse Logitech G203 Prodigy RGB si o tastatura mecanica redragon devarajas.Parintii mei nu prea vor sa-mi ia tot adica. Voiam sa-mi iau un joc pentru PC, ets 2 mai exact si m-au pus sa-mi vand volanul de la XBOX ONE care a costat de vreo 5-10 ori mai mult.In trecut am avut un kit Logitech mk220 si ma tot uitam la youtuberi ca faceau unboxing la periferice si din astea (Da stiu ca le da pe gratis pentru reclama) si la un moment dat i-am pus capac kitului acela, l-am stricat pe ascuns mai exact si dupa mi-au luat un kit de 41 lei si pe acela l-am stricat tot pe ascuns pana (a returnat kitul de 41 de lei ca celalalt il aveam de mult)mi-a cumparat un kit myria mg7503 de care am fost multumit aăăăăă 15 zile parca, dupa din ce in ce mai mult voiam tastatura mecanica si mouseul mentionat la inceput, a da si cand mi-am luat kitul myria de 98 de lei m-au intrebat ei ce vreau, si am zis asta deoarece am vazut ca mi-au luat kitul la 41 de lei si nu credeam ca o sa-mi ia tastatura mecanica si mouse Logitech g203 rgb deoarece doar tastatura care o vreau e 250 de lei si credeam ca nu o sa mi-o ia.Acum intrebarea mea este cum pot eu sa imi conving parintii sa-mi ia stiti voi ce(tastatura mecanica 250 lei si mouse g203 prodigy rgb )? A da si parintii mei nu sunt saraci sa zici ca are rost zgarcenia asta, ca idee 6000 lei pe luna bugetul sa zic asa +alte bisnitării, afaceri(ca doar e Romania) ar veni vreo 6500-7000 lei pe luna salariu, adica destul de mult.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pentru ca le strici pe ascuns, de-asta nu-ti vor lua.
Te pune sa-ti vinzi ce nu mai folosesti ca sa inveti si tu sa ajungi ca ei, nu sa ramai un esec ordinar cum esti acum.

Răspuns utilizator avertizat
| Alius a răspuns:

Incearca sa-i convingi ca ai mare nevoie de ele, sau ca iti plac mult si ti le doresti mult. Incearca sa le arati ce au in plus fata de celelalte kituri.

Răspuns utilizator avertizat