| MarcuPopescu a întrebat:

Salut,am și eu o problema in legătura cu un pc. Când încerc sa bag cablu de net in router și in pc îmi sare siguranța de la casa, nici bine nu face atingere și sare...am încercat sa îl bag in laptop și a mers dar la pc sare...nu este problema cu cablul sau cu pcul deoarece am fost la un prieten și a mers sa fie routerul? Precizez ca este foarte vechi îl am de ani buni.

4 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Router sau placă rețea arse - vezi care e și aruncă-l

| MarcuPopescu explică (pentru sierra1):

Sunt maine sa îmi schimbe router ul, l am băgat acum in ps și văd ca merge dor la pc sare

| MarcuPopescu explică (pentru sierra1):

Sun*

| UnderVoltage a răspuns:

Alimentator router defect sau sursa pc + alimentator router defect.
Cel mai probabil alimentatorul de la router nu are izolare galvanica lucru care permite aparitia unu potential pe nul