| Bc_Valii_1997 a întrebat:

Am si eu un laptop de la Dell cu procesor I3 ( generatia a 4-a) cu 1, 7 ghz. Credeti ca am vreo sansa sa-mi schimb procesorul sau sa mai adaug ram. (Laptopul ieri mi l-am cumparat si e prima oara cand folosesc Dell. Auzisem si eu ca e o firma bunicica.) Multumiri anticipate

Răspuns Câştigător
| FlorinCiokan a răspuns:

Nu poti adauga rami. De obicei un laptop are doar 2 sloturi si intotdeauna sunt ocupate.
Poti doar sa inlocuiesti cu alte placute de ram mai mari.
Procesorul il poti inlocui bineinteles ca nu e sudat acolo doar sa fii sigur ca se potriveste cu placa de baza.
Bafta.

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Daca spuneai si modelul te puteam ajuta. In principiu, da. Poti sa schimbi procesorul si sa adaugi memorie. Dar nu la toate.