| Al3csRullz a întrebat:

Salut Am si eu un monitor SAMSUNG SyncMaster 740N si as vrea sa stiu daca este sau nu HD deoarece daca vreau sa vizionez un video Hd de 720p sau 1080p Videoul respectiv nu imi merge cursiv si mii arata 1 imagine la aproximativ 5 sec. Acest monitor trebuie sa ii fac ceva setari sau nu este HD.

Va rog ajutati-ma dau FUNDA happy

Răspuns Câştigător
| nutepriveste21 a răspuns:

Nu e problema cu monitorul, ci cu placa video si\sau conexiunea la net

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Problema nu este de la monitor, ci pare a fi de la placa video. Ce placa video ai? Pentru filmele HD si Full HD recomand unul din aceste doua playere: VLC Player sau BSplayer, pentru ca acestea au incluse toate codecurile necesare.

| IulianP a răspuns:

Nu este HD, dar pe el poti rula continut HD.
Probabil ai un CPU si placa video slabe, si de asta nu ruleaza cursiv continut HD.

| ɐɹıʌןǝ a răspuns:

Nu ai nevoie de nicio setare, ori este un monitor de pe vremea străbunicii, ori ai conexiune proastă la internet.

| Al3csRullz explică:

Scuze aici a fost greseala mea ca nu am precizat... filmele care le downloadez de pe internet in pc si sunt hd imi merg bine dar eu ma refer la filmuletele de pe youtube v play... astea de pe net

| Al3csRullz explică:

Eu ma refer de la filmuletele de pe youtube nu la filmede de la mine din pc