| Stefanut12345242 a întrebat:

Salut.Am si eu un pc si de curand mi s-a stricat adaptorul din vga in hdmi pentru placa video asa ca am decis sa conectez monitorul la placa de baza pana imi iau adaptor.Cand il conectez nu se vede nimic doar daca scot placa video.Merge sa ii mai fac ceva sau trebuie conectat decat la placa video.

Răspuns Câştigător
| Ineys a răspuns:

Asa e normal.
Daca bagi placa video conectezi prin ea. Daca vrei prin placa de baza trebuie scoasa placa video sau nu stiu daca ai ceva setari prin BIOS care sa te lase sa te conectezi la placa de baza avand si placa video conectata.