| cosminarchip a întrebat:

Am si eu un telefon HomTom HT16 8gb 1 ram. Si am o problema la el. Mi-am cumparat o cartela VODAFONE si un cod reincarcabil. Ok. Cand am bagat cartela in telefon mi-a aparut sa pun codul pin ok. Uitasem sa razuiesc codul si am razuit codul iar telefon-ul s-a blocat. ok. Cand l-am pornit mi-a aparut : Niciun CARD SIM. Ce sa fac? Am nevoie mare mare de ajutor.

3 răspunsuri:
| xSega a răspuns:

Scoate cartela și pune o la loc

| TheGirlWithGlasses a răspuns:

Si eu am acelasi telefon happy Mie imi mai face "figuri cartela" si imi apare si mie "Nici un card sim" pentru ca e cartela micro (dinaia mica) si imi mai aluneca de la locul ei. O poti repozitiona. happy

| wwbogdanMarian1998 a răspuns:

Probabil telefonul are vreun defect sau e de la cartele.