| Luchi_4549 a întrebat:

am si eu nevoie de ajutor. Pai sa vedem. Am un telefon samsung gt-s3500i. Am cartela de la vodafone [abonament] si din greseala am batut codul sim gresit de 3 ori. eu [ca desteapta] am aruncat toate cutiile de la cartela si ce am primit acolo. Dupa ce cartela sim s-a blocat am intrat in telefon dar fara sa imi dau seama s-a activat o optiune cu blocare orice cartela sim. Problema e ca nu pot sa dezxactivez cartela aia fara codul puk si partea nasoala e ca atunci cand bag o cartela fie blocata fie nu fie cartela fie abonament imi zice sa bag codul pentru blocare sim sau blocare puk si nu am asa ceva sau mai excat nu stiu acest cod [pentru blocare cartela sim sau blocare cartela puk]. ce sa fac?

Răspuns Câştigător
| AnDr3y_7408 a răspuns:

Sall in primul rand:linisteste-te, in al doilea : ia-ti telefonul si cartela sim si du-te la marchetul sau magazinul de unde ai cumparat cartela aia si intreaba de chestia asta cu ''blocatul cartelei tale'' si poate o sa te ajute ei cei de la magazin. daca nu merge...du-te la vreun mester de telefoane mobile care se ocupa de {reparatie,dezblocare, limbi, coduri etc.} si poate te va ajuta el... succes [daca ceva scriemi ''Mesaje'' pe site si o sa te mai ajut]