| anonim_4396 a întrebat:

Intrebarea mea este cum pot verifica un cod reincarcabil cosmote? Deoarece mi-am cumparat o cartela cu 6 euro si am apasat prea tare cand am razuit codul si nu se mai vad clar numerele din a 2-a grupa... V-as fi recunoscatoare daca ma-ti putea ajuta.Multumesc!

6 răspunsuri:
| sinblade27 a răspuns:

Langa este un serial... suna la 1234... scurtatura pentru operator este 1, 4, 0 si mentioneaza problema. o sa iti ceara acel serial dupa cartela nu codul de incarcare si o sa ti-o incarce ei cu conditia ca, codul de incarcare sa nu mai fi fost folosit.

| Petronela a răspuns:

Buna! Nu cred ca mai poti face ceva deci cel mai bine ar fi sa-ti cumperi alta cartela de reincarcare.

| arn64 a răspuns:

Hmmm. E o intrebare buna.Si am gasit o rezolvare destul de complicata. O scanezi sau ii faci o poza (preferabil scanezi daca poti) si pe calculator maresti si vezi codul si daca e prea sters, mai da cu niste negru pe deasupra.

Succes!

| cryssu2008 a răspuns:

Ai doua optiuni : 1. Incerci pana te plictisesti 2. Cumperi alta cartela. Nimeni de la cosmote nu iti va da celelalte 2 nr pentru ca nu are de unde sti daca nu ai folosit-o deja. Spor la treaba!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Mergi la un magazin autorizat cosmote cu bonul +cartela +buletinul si in decurs de 7 zile o sa primesti codul. de incercat pana te plictisesti nu e posibil pentru ca nu ti da voie decat de 2 ori si apoi se bloc incarcarea

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Du-te la un magazin cosmote si spune-le problema, si completeaza un formular pentru voucher ilizibil