| FuuTonN a întrebat:

Am si un un laptop Lenovo T61 si acum ceva timp cand ma stateam pe facebook s-a oprit brusc, am verificat daca era conectat la incarcator, era, am incercat sa-l pornesc dar fara rezultate, l-am desfacut si am observat ca mufa de alimentare din interiorul laptopului este arsa (avea urme negre si mirosea ca atare ) bun, am comandat alta mufa, am inlocuit-o, iar acum se aude din incarcator un ticait, ce as putea sa face? Mersi anticipat

1 răspuns:
| Hajde22 a răspuns:

Cel mai sigur du-l la un specialist de incredere, s-ar putea sa fie probleme de cablu, de puterea curentului electric, ar putea fi multe. Stiu ca vrei sa scapi ieftin, dar mai bine sa scapi cu viață sau cu casa întreagă, poate sa bubuie in cazul cel mai rău, nu ar face cine stie ce bubuitura dar totusi, stay safe dude.