| Voicu_Toma_2000 a întrebat:

Am un amplificator integrat AKAI AM-U11, cu STK146(din ce tin eu minte). Problema este urmatoarea,el porneste,se aprinde tot la el,vu-metre led-uri de la intrari,dar nu scoate sunet,vu-metrele nu se misca, am incercat pe toate intrarile si nimic.M-am uitat in el nu are condensatori umflati, dezlipiti sau etc.Stk-ul este intreg si nu este afumat.Idei?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Finalii s au ars trebuie schimbati de aceea nu se misca nici vumetrele ca nu ai semnal.Dul la un servis reparatii audio mixere amplificatoare si o sa il repare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Sau daca nu sunt duși finalii cauta sigurantele fuzibile, poate s-a ars una pe amplificare, a functionmat apmlificatorul vreodata? L ai folosit cu boxe mai mici decat îi trebuie lui de aceea s-a ars finalul.