| Xulescu2 a întrebat:

Am un blog si am in fiecare zii niste boti/ spammeri si nu stiu cum sa scap de ei, imi modifica toate statistica de vizite :-l o idee cineva? Folosesc wordpress, este un plugin care sa-i banneze automat/ sa nu aiba acces la blog?

1 răspuns:
| Solovey a răspuns:

Stiu perfect cum se scapa de ei ca am si eu bloc si uite cum am scapat... Daca imi dai funda la acest mesaj spun cum sa scapi(cu ei nu e de gluma)inchipueti ce failuri contra alte firme poate sati puna la tine pe site.si potinimer in judecata.asa ca da funda si iti spun