| StefNN a întrebat:

Am un buget mai restrans dar totusi as vrea sa fac un mic upgrade la pc, urmand cu timpul sa schimb cam tot la el. Am un Intel core2 quad q6600 si o placa slaba de 1gb ddr3, 4gb ram ddr3. As vrea sa fac schimbarea la placa video si vreau sa mi spuneti ce placa ar trebui sa mi iau (pana in 800lei) avand in vedere ca o vreme o sa o folosesc in configuratia asta, urmand sa o folosesc si in urmatorul pc cand o sa schimb tot ( procesor, placa de baza, ram, sursa)

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Un 1050ti de 4gb e ok pentru configuratia ta.

| ClaudiuM1997 a răspuns:

1050 ti.nu o sa ai nevoie de sursa mai buna pentru placa asta video si 1050 ti o sa fie o placa video buna inca vreo 4 ani.

| DannyR0 a răspuns:

Inainte de toate nu iti lua 1050 ti asa cum au comentat ceilalti. La acest computer nu ai ce upgrade sa faci, poate doar un ssd. Nu trebuie sa cumperi o placa in valoare de 800 de lei la acest sistem deoarece procesorul o va trage foarte mult in jos - BOTTLENECK.

| Havi a răspuns:

Poti sa iei un GTX 1500 sau un GTX 750 Ti