| erAss a întrebat:

Salut am un calculator Davio cu placa video de 512 rami si memoria rami tot 512 ddr2 cu un hdd de 160 gb.Intrebarea mea este urmatoarea:Mai pot baga inca o memorie ram de 2gb ddr2? memoria pe care o folosesc e takeMS si vreau sa bag tot una TakeMS

Răspuns Câştigător
| conundrum a răspuns:

Ia-ti 2gb nu conteaza de care.ia-ti cei mai buni pe care ii suporta placa de baza adica 800mhz. Diferenta de la 512 la 2gb e imensa si s-ar merita sa renunti la placuta de 512 care si asa face cam 20 ron

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Se poate. Ar fi bine sa aiba aceeas frecventa.