| flash30 a întrebat:

Salut am un calculator :
- procesor AMD Athlon 64x2 Dual Core Processor 4000+ 2.11 GHz
-1 G ram
-placa video Nvidia GForce 7300

Presupun ca am o problema la ventilator, pentru ca nu prea functioneaza " sistemul de racire ".

Acum cateva zile mi s-a intamplat sa pornesc calculatorul si sa intru in GTA: SAMP. Dintr-o data pe ecran au inceput sa apara puncute roz. Am dat restart, pentru ca se blocase complet si in momentul acela s-a incarcat, dar in loc sa apara WELCOME computerul s-a resatrtat singur. Am stat in safe mode vreo jumatate de ora apoi am intrat in modul normal. Toate bune si frumoase, stau vreo ora si inchid calculatorul. Cateva zile nu am mai intrat.Azi aceeasi problema, nu se deschidea. Am pus calculatorul sa functioneze cu setarile vechi, din perioada cand mergea si a mers ok vreo ora, insa in timp ce ma jucam FIFA ecranul se umpluse de punctulete roz si se blocase,acum va scriu din safe mode, cu aceleasi punctulete pe ecran.

Peste cateva ore imi voi reinstala windowsul.

Insa, daca asta nu va merge, ce imi recomandati sa fac?

Rog persoanele nepricepute sa nu se bage.

Răspuns Câştigător
| BloxxDaButcher a răspuns:

Vechea problema cu supraincalzirea =D, am patit-o si eu la un pc mai vechi. Daca spui ca ai probleme cu ventilatorul( banuiesc de la CPU) ar trebui sa o rezolvi. Computerul isi da restart singur fiindca sa supraincalzit.
Incearca sa-l fixezi cumva findca daca continua cu supraincalzirea CPU-ul tau ar putea avea de suferit.