| dyk3yy a întrebat:

Salut.Am un calculator, si cand il pornesc se restarteaza la nesfarsit, si uneori nici nu porneste.Ce credeti ca are si cat m-ar costa sa il repar?

4 răspunsuri:
| stlucian a răspuns:

Pai verifica daca nu e plin de praf(coolere procesor/placa video/sursa) poate condensatori umflati, HDD defect, virus, sursa defecta/etc.Sunt o multime de cauze care se manifesta in acest mod deci un pret catdecat apropiat e dificil de precizat.

| mirciu1234 a răspuns:

Frate procesorul s-a blocat sa-l repar pe mine m-a costat 10 lei.Iti unble nu stiu pe unde in spate la unitate si se rezolva.

| Eclipse a răspuns:

Poate sa fie din mai multe motive, procesorul, sursa, praful, butonul unitatii.
1. Procesorul se supraincalzeste
2. Sursa nu duce
3 Butonul de la unitate sa se fi defectat.
Daca procesorul se supraincalzeste, inlocuieste pasta termoconductoare veche cu una noua de calitate. [nu este scumpa]
Daca sursa nu duce, incearca alta sursa de la alt pc si vezi daca mai face asa.
Daca nu ai deschis niciodata unitatea, si cunosc cazuri destul de multe, este posibil ca interiorul unitatii sa fie plin de praf, asa ca ia si curata-l.
Butonul de la unitate. aici ar trebui sa muti toate componentele tale intr-o alta carcasa si urmareste daca mai face faze de genul.

| ValyScumpika a răspuns:

Asa imi facea si mie. Pai... In interiorul unitatii, este... o elice. ceva gen. Cred ca din cauza asta. trebuie sa o inlocuiesti.