| mihai9233 a întrebat:

Va rog! Am si eu o problema cand mi-am desfacut calculatorul sa il curat de praf am scos rami si i-am pus la loc.Cand sa pornesc calculator nu porneste.Ce ma fac?

2 răspunsuri:
| LowWw a răspuns:

Pai prima data verifica daca nu e oprita sursa apoi verifica daca nu ai miscat firele care duc de la placa de baza la butonul de start ( trebuie se fie vreo 7-9 fire subtiri in partea de jos a placii de baza ( de obicei alb si negru)
Daca nu e nici una din astea verifica toate componentele daca stau bine in sloturi.
Sau incearca sa nu fie ars cablul de alimentare ( din priza la sursa)
Daca nu merge nimic cheama pe cineva care se pricepe la calculatoare.happy

| mihai9233 explică:

Am rezolvat problema dar mai de mult