| MaximSpeed a întrebat:

SALUT am un card microSD de 8 gb il bag in adaptor si cand intru in el de pe pc imi apare please insert a disk intro drive j mentionez ca alte carduri le citeste adaptorul

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

S-ar putea ca problema ta sa fie de la microSD de 8 gb. L-ai incercat in alte dispozitive in afara de adaptorul pentru calculator? Daca e functional pe un alt dispozitiv (un telefon), poate exista incompatibilitate intre card si adaptor. Sau putem vorbi de un virus, de aceea, daca nu ai nimic pe microSD, eu iti recomand sa incerci o formatare acestuia prin calculator (cu adaptorul). Click dreapta pe "drive j" si alegi "format", apoi "start" din noua fereastra si astepti confirmarea de formatare.

| gelu1970 a răspuns:

Formateaza cardul in caz caz ca nu ai informatie in card. va trebui sa incerci sa il formatezi in alt pc daca al tau nu il recunoaste.

| MaximSpeed explică:

Am incercat asta deja