| Marvinmiau a întrebat:

Salut, am un ceas Johnny Far Sport JF5413-V4, dar de fiecare data cand e o ora fixa, alarma incepe sa bipaie, imi puteti spune de unde trebuie oprita, am incercat butoanele, dar nu am gasit setarea, l-am primit astazi, dae fara instructiuni, dau funda.

2 răspunsuri:
| kirarin a răspuns:

Nu stiu cum e la modelul respectiv dar de obicei la ceasurile sport tinand apasat pe start + reset si apoi apasand pe butonul mode te lasa sa faci niste setari aditionale pentru ceas. apoi apesi iar pe start pentru a 'inchide' setarile

| emilitalia a răspuns:

Trebuie sa fie o combinatie de doua butoane. Cu mai mult nu te pot ajuta. Bafta.