| BlackNinja23 a întrebat:

Am un Dell Vostro 1720 si as vrea sa ii schimb procesorul....Se poate?
Funda

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Depinde, dacă placa de bază suporta și alte prcesoare decât cele agreate de Dell.De regula Dell-urile sunt conecpute ca și consumabile buisness, create pentru a trage pe ele până nu mai pot și apoi să le arunci; nici de cum să fie upgradat procesorul sau ram-ul, dar sunt modele ce suportă upgrade-uri destul de bine, asta desigur cu update la BIOS la frimaware-ul ce extinde cpu support-ul.
Asta se va face exclusiv de către o persană specializata în service PC NU de către tine ca user de Pc.Succes

3 răspunsuri:
| 1Q a răspuns:

Da s epoate du-te la un specialis IT

| biostar7 a răspuns:

La aproape orice laptop se poate schimba procesorul, dar nu iti recomand sa il schimbi acasa, du-te la un specialist.Bafta!

| BlackNinja23 explică:

Va multumesc mult happy