| RaicuBogdan a întrebat:

Am un difuzor subwoofer de 75w pe 8Ohmi. pun firele + cu +, - cu -. si nu se aude absolut nimic. are cineva idee daca se poate repara? sau ce are de nu functioneaza?. Va multumesc.

2 răspunsuri:
| MateiSebastian a răspuns:

Dacă amplificatorul e bun și merge cu alte difuzoare, înseamnă că wooferul tău e ars. Cred că ai putea să îi cumperi alt con ( de obicei conul vine gata bobinat și trebuie doar montat ) sau doar să-l rebobinezi ( asta dacă știi cum ).
Ce difuzor este mai exact?

| RaicuBogdan explică (pentru MateiSebastian):

Amplificatorul este bun. la difuzor daca te referi ce marca este, nu stiu pentru ca nu scrie pe el.