| anonim_4396 a întrebat:

Am un HUAWEI y560 care are functia multitouch, dar recunoaste doar doua atingeri simultane. Vreau sa stiu daca s-a defectat sau daca e asa din fabrica.

Răspuns Câştigător
| LTAA a răspuns:

Sunt de mai multe feluri, ecran tactil rezistiv (care simte o singura atingere), si ecran tactil capacitiv (de la 2 la cel mult 10, cred)

1 răspuns:
| Preda_Razvan_1997 a răspuns:

Multitouch nu inseamna mai multe atingeri... Se refera la modul in care tu interactionezi cu telefonul.
Adica: unele telefoane daca este atins ecranul de 2 ori repede va da zoom, altele la atingerea unor puncte ale ecranului se deschide cine stie ce meniu si tot asa
Sper ca te-am ajutat