| Adrian302 a întrebat:

Am un iPhone 5 și se la o vreme mai observat ca mi se mișcă display-ul. De ce?

Răspuns Câştigător
| alinabogdan2781 a răspuns:

A iesit din cleme, nu e dezlipit. Se vede ca nu ecranul se misca ci ansamblul ecran-suport, care este prins in cleme. (cand desfaci iphone-ul nu dezlipesti ecranul ca sa ajungi la baterie )
Mie imi pare ca e putin stramba carcasa de aluminiu, verifica pe o suprafara plana. Daca nu e stramba, desfaci cele doua suruburi de langa mufa de incarcare, ridici cu grija ecranul si il repozitionezi.
Totusi avand in vedere ca nu e dezlipit ci iesit din cleme (cel putin eu asa vad in poze), poate ca ai indoit putin carcasa, altfel nu-mi explic cum a iesit asa dintr-o data.

Multe iphoane (5, 5s, 6) au probleme de genul asta cu o mica diferenta fata de a ta: se dezlipeste ecranul de suportul din plastic iar in cazul asta e putin mai complicata treaba.

1 răspuns:
| DeeJayNo1 a răspuns:

Display-ul e prins cu un adeziv...probabil nu mai lipeste banda adeziva