| PyTiku a întrebat:

Salut am un ipod shuffle si cand conectez ipod-ul la calculator prin cablu de date nu mi-l gaseste, din aceasta cauza nu pot sa pun nici muzica pe el daca ma poate ajuta cineva

Răspuns Câştigător
| MusicFromAvenue a răspuns:

Deci in primul rand daca ipod-ul shuffle este original si nu ti-l citeste atunci ai nevoie de un alt cablu de date. A doua varianta, ai iTunes instalat? Pentru Apple ai nevoie de iTunes ca sa pui ceva pe el. A treia varianta, ipod-ul sa nu aiba mufa speciala de la Apple si sa fie chinezarie cu o mufa micro-usb sau altceva. Daca ipod-ul este original, instaleaza iTunes si vezi daca ti-l citeste. Daca nici dupa instalare nu merge atunci ai nevoie de un alt cablu de date, iti recomand unul original pentru ca un cablu contrafacut face probleme. Daca nici asa nu merge atunci ipod-ul este defect la mufa. Bafta!