| EftimMarian a întrebat:

Salut.Am un laptop Acer Aspire 5738Z, îl aprind, pornește maxim 2-3 minute,nu apuca sa intre în Windows și își dă restart, mă poate ajuta cineva?

Răspuns Câştigător şi Apreciat de Editori
| FanGaming98 a răspuns:

Am avut și eu aceeași problemă la PC (windows 7). A pornit, dar nu a reușit să intre în windows și a intrat într-o buclă continuă. La mine singura soluție a fost să instalez din nou windows de pe DVD. Dacă nu reușești prin alte metode încearcă să reinstalezi windows de pe un DVD sau stic (dacă ai). Dacă are windows 10 poți să-l iei de pe site-ul oficial Microsoft și să îl pui de stic, dar asta poți să faci de pe alt PC/laptop. Dacă îl pornești sfatul meu e să faci backup la toate datele tale, în caz că se mai întâmplă să ai totul salvat.

1 răspuns:
| Sofer a răspuns:

Reinstalează Windows-ul.