| hoLigan a întrebat:

Am un laptop Acer aspire 5739g și când bag alimentarea nu primește curent și se stinge și ledul de pe alimentare. Și trebe sa scot din priza și sal bag înapoi și după aia se aprinde iară. Și alimentarea lam verificat este bun. Oare sa fie un scurt de pe placa de baza?

5 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

Cablul de alimentare întrerupt lângă mufă. Trebuie reparat sau înlocuit alimentatorul.

| hoLigan explică (pentru mihai69):

De unde sti? ca daca il pun la altceva mere

| mihai69 a răspuns (pentru hoLigan):

În acest caz, trebuie verificată mufa de alimentare de pe placa de bază.

| hoLigan explică (pentru mihai69):

Am verificat si mufa dar este in regula nu se misca
nu pot sa imi dau seama ce ii baiu

| mihai69 a răspuns (pentru hoLigan):

Nu trebuie să se miște vizibil ca să aibă un contact prost; mergi totuși să-l vadă cineva care chiar se pricepe; pe forumuri nu se repară singur.