| Doareuingeneral09 a întrebat:

Salut.
Am un laptop Asus cumparat de vreo 5 luni de zile si acum mi se stinge singur dupa vreo jumatate de ora.Nu-mi da nicio eroare, nu-si da restart, se stinge.Nu se incalzeste deloc.Dar cred ca am luat ceva virusi.Antivirusul imi tot apare in bara cu un virus gen Trojan.Se poate stinge din cauza virusilor?

Răspuns Câştigător
| gabicoo a răspuns:

Descarcă de pe site-ul oficial Norton Power Eraser și fă o scanare tot sistemul cu el. E un utilitar antivirus nu un antivirus propriu zis. Nu se instalează. Poate fi folosit o singură dată. Îl descarci îl rulezi cureți laptop-ul de viruși apoi îl ștergi de pe desktop fără să lase urme în sistem.
Succes.

2 răspunsuri:
| CM7YRE a răspuns:

Cauzele pot fi multiple. Incearca sa verifici temperaturile (core temp la cpu, gpu temp la gpu, hdd-ul cu hdd sentinel, ramii cu memtest), vezi sa ai toate driverele instalate, sau incearca versiuni diverse de drivere, ultimul update de bios, incearca o curatare/optimizare/reinstalare curata de sistem, gandeste-te la un upgrade de rami/ssd etc. Cauzele pot fi multiple.

| CM7YRE a răspuns (pentru CM7YRE):

*fara upgrade de rami/ssd