| laurentiu80 a întrebat:

Am un laptop asus f5rl cu procesor core2duo t5750 2 ghz, 3 gn ram, hdd de 250, si video integrat de 128. Ce sistem de operare e mai bine sa instalez pe el, Xp sau 7? Ce parere aveti de laptopul asta, e bun de ceva?

Răspuns Câştigător
| danbnz a răspuns:

Win 7, dar nu varianta pe 64 de biti, unele programe nu merg. O sa te cam sacaie la inceput pana inveti ce si cum, dar apoi o sa-ti dai seama ca e mult mai versatil decat xp; video e cam mic dar o sa faca fata.

5 răspunsuri:
| JustCosmin a răspuns:

Poti instala Windows 7 x64. Si nu ar fi rau daca ai mai pune 1 GB RAM.

| imaqtpie a răspuns:

Instaleaza win 7

| вσмвση3ℓ a răspuns:

Poti instala windows 7 dar cu el nu te poti juca k nu`i de jocuri 7`le e mai mult pentru programe...si Asus nu prea e bun dc nu ai luat si uh alta marca?
dar ca sistem e bun...

Baftawinking

| CharlieHarper a răspuns:

Eu zic să instalezi win7.cât despre laptop, nu prea îmi plac Asus-urile, am văzut că multe probleme

| Stefan_Ruscanu_1993 a răspuns:

Am F5RL din 2007 cred, doar ca am video de 256 nu de 128, Merge perfect pe orice si repet ORICE sistem de operare, trebuie doar sa stii sa faci setarile! Si in legatura cu Laptopup ca e de la Asus? Ati gasit laptopuri cu probleme? Fratilor... nu va amagiti singuri toate firmele au probleme la unele game de produse eu din 2001 am avut 3 laptopuri, nici unul cu vreun fel de problema IBM, ACER si ASUS. Trebuie doar sa stii cum sa il pastrezi in stare buna nu sa dai vina pe el cand se strica si de fapt el saracu e plin de virusi sau mai stiu eu ce.