| tufan3241 a întrebat:

Salut am un Laptop Asus X550CC-XX061D cu procesor Intel® Pentium® 2117U 1. 80GHz, 4GB, 500GB, nVidia GeForce GT 720M 2GB, Free DOS, Matte Dark Gray, problema ar fi ca imi cere sa instalez un driver de placa video de la Intel si nu de la nividia, si nu inteleg de ce?

Răspuns Câştigător
| Mihai1810 a răspuns:

Trebuie sa-l instalezi si pe cel de la placa Intel deoarece in majoritatea timpului o foloseste pe aceea. Probabil cel de la placa Nvidia s-a instalat automat. Bafta

1 răspuns:
| tufan3241 explică:

Deci placa nividia se activeaza atunci cand imi trebuie mai multe resurse de exemplu la jocuri?