| LilTunechi a întrebat:

Salut am un laptop Asus x552cl http://www.pcgarage.ro/......1gb-black/
si am o problema...de cum l-am primit sunetul se auzea foarte prost mai ales in boxa dreapta un bazait foarte enervant un fasait ceva de genul
Prima oara am instalat winows 7 dar nu sunt drivere pentru el(sunetul era foarte prost), apoi am instalat windows 8.1 am cautat drivere am pus si de asemenea sunetul ceva mai bun insa tot acel fasait in boxa dreapta, apoi am luat driverul la placa de sunet integral de pe net si la fel face
Precizez ca si atunci cand introduc casti sau alte boxe la laptop de asemenea in casca sau boxa stanga se aude acel fasait(deci nu numai in difuzorul laptopului)
Nu sunt sigur daca este ceva legat de driver sau este o problema cu placa de sunet, dar daca trimit la garantie produsul si se constata ca nu are nimic fizic defect trebuie saplatesc transportul si de aceea va rog sa va dati cu parerea cei care se pricep sa stiu si eu ce-i de facut va multumesc mult:D

3 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

Garantiei ai? Vezi ca ai drivere de 8 si 8.1 asa ca nu pune 7. De asemenea, foloseste cd-ul lui ca sa puna drivere. Daca se aude tot asa, mereu, e clar ca e o problema de hardware http://www.asus.com/Notebooks_Ultrabooks/X552CL/HelpDesk_Download/ drivere daca vrei. Si daca e de hardware, mergi cu el la garantie.

| LilTunechi explică (pentru sltlp):

Abia mi-a venit este nou nout de 3 zile il detin si din prima zi s-a auzit astfel am incercat 2 windwosuri si 3 drivere diferitesad

| Vvistula a răspuns:

Daca te-ai zbatut asa rau cu driverele inseamna ca e da la placa de sunet, chiarma gandesc cum ai putea sa o schimbi.