| George_Alexandru_1999 a întrebat:

Salut am un laptop cu procesor de 1, 4 dual core, merge sa pun nu procesor mai mare de 3, 2?

5 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Cam greu. Procesoarele sunt lipite placa de baza si au o multime de socket-uri. Trebuie dus la un service, neaparat.

| itsoft a răspuns:

Depinde ce model este laptopu

| untu a răspuns:

Pentru asta trebuie sa vorbesti cu cineva priceput la calculatoare si in IT! Char sa le intreb pe cei de la service autorizat!

| DavidoffUser a răspuns:

Nu! in laptori poti schimba doar hardul si cred ramii, in rest asa ramane pana moare!
Procesorul si placa video sunt integrate in placa de baza.
Pe de alta parte, chiar daca se putea, procesoarele mai noi au socketuri diferite, si iti trebuia oricum alta placa de baza.

| TtsCtl a răspuns:

Dacă îți suportă placa de baza și componentele. Atunci poți.