| Daaanciu a întrebat:

am un laptop cu procesor socket s1g2. am incercat sa-i pun socket s1g1 care am constatat ca nu merge. oare merge sa-i pun socket s1g3 sau socket s1g1?thinking ma gandesc sa nu-l cumpar degeaba. mentionez ca biosul este updatat la ultima versiune. dau funda.

2 răspunsuri:
| AdiZNoni a răspuns:

Nu iti sugerez sa faci asta, daca nu a mers o versiune mai veche de socket, nu va merge nici una noua. Aici nu tine de bios, tine de capacitatea procesorului. Daca zici ca este de socket s1g2 nu poti forta alt socket.

| Niiiicu a răspuns:

Daca ai sooket s1g2 doar procesoarele pe acel soket iti vor merge, nu da bani pe un procesor cu alt sokethappy