| catalin542000 a întrebat:

Salut. Am un laptop de gaming Asus TUF Gaming FX504GM-EN048, specificatii:

Specificatii
- Procesor Intel Core i7 - 8750H - 2. 20Ghz (generatia a 8-a)
- Video Integrat UHD Graphics 630 - 4GB
- Video Dedicat GTX 1060 -- 6GB DEDICAT GDDR5
- 8GB Ram DDR4 pe 2400Mhz (+ slot liber)
- SSD M2 Kingston 128GB + SSHD 1TB

Am o problema cu el, orice windows i-as instala, afiseaza blue screen, a pățit asta la o resetare de windows stergandu-i tot si de atunci mereu afiseaza asta.

Nu știu care ar fi problema, poate știți voi cumva.
Eu cel puțin, nu știu, adică dacă ar fi sa pun un windows nou, nu tot trebuie sa șterg tot de pe hdd sau ssd, ca altfel cum se instalează un windows.

Poate știți voi care ar fi problema.

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Pare că un driver nu e sau nu e instalat bine. In bios/uefi ai modificat ceva?

| gabriel2004o a răspuns:

În general dacă nu ai făcut nimic cu windows-ul și apare blue screen aiurea înseamnă ca ori ai făcut ceva la bios ori o sărit ssd-ul din laptop