| bsg15 a întrebat:

Recent am achiziționat un Asus cu următoarele specificații : i7-8750H, 8GB ram și placa video nVIDIA gtx 1060 6GB. Am o problema când joc GTA V și anume mi se blochează laptopul de tot, iau freeze și nu mai pot face nimic. Știți cumva de ce?

3 răspunsuri:
| Catalin77945 a răspuns:

Pai vezi ce programe ruleaza cand ai gta-ul inchide-le ca nu ai nevoie, poate ai grafica prea mare data si alte chestii ca dynamic shadows si d-astea pe care le poti scadea, si poate temperatura la laptop e prea mare, ia-ti un cooler sa-l pui dedesubt ca sa-l racesti si daca-l racesti o sa ai si un increase la fps nu multe dar hei sunt bune nu?

| bsg15 explică (pentru Catalin77945):

Pai ideea e ca l-am dat și la grafica mică și tot așa pățesc. Și am toate aplicațiile închise...

| Catalin77945 a răspuns (pentru bsg15):

Poate e stricat vreun component, se poate, sau e de la joc gen da-i un repair sau cv