| IoanS a întrebat:

Salut, am un laptop de la Samsung R540 cumparat din Italia, care are instalat Windows 7 Professional 64 bit. Are o placa video integrata Intel(R) HD. Vreau sa joc GTA San Andreas, si nu inteleg de ce, cu toate setarile pe low, am doar 25 fps, uneori si mai putin. M-am uitat pe site-ul oficial, si indeplinesc toate cerintele, dar jocul tot are LAG. FUNDA!

Răspuns Câştigător
| DeyCj a răspuns:

Cerințele alea sunt cerințe comerciale, adica mincinoase, la fel cum sunt și cele de la Microsoft.
Laptop-ul tău nu este unul de gaming, chiar dacă sistemul de operare poate rula jocuri.Pentru gaming recomand un desktop.Laptop-urile de genukl ăsta adică low end-uri nu sint concepute pentru așa ceva.De regula la așa ceva nu se poate pune placa video dedicată, că nu au slot, deci o stație de jocuri desktp ar fi cea mai bună alegere.Succes

3 răspunsuri:
| mihai69 a răspuns:

„Placa video integrată Intel" NU e pentru jocuri. Punct.

| IoanS explică:

Cea ce mi se pare ciudat este ca anul trecut cand aveam Windows 7 32 bit mergea cu totul pe medium fara LAG, dupa ce am reinstalat Windows-ul asa a inceput sa mearga...

| IoanS explică:

Cea ce mi se pare ciudat este ca anul trecut, cand aveam Windows 7 32 bit, GTA San Andreas mergea perfect cu totul pe medium, si dupa ce am reinstalat alt Windows a inceput sa mearga prost...