| IoanS a întrebat:

Am un laptop Samsung R540 cumparat din Italia cu grafici integrate Intel(R) HD si vreau sa joc GTA San Andreas si are lag cu toate pe low, eu nu cred ca este chiar atat de incapabil laptopul meu incat sa nu poata rula un joc din 2005 cu totul pe low... Ce credeti ca are?

2 răspunsuri:
| sltlp a răspuns:

1. Nu prea conta de unde e cumparat, conta mai mult cine a ales acest laptop "minunat". Din ce am gasit pe net, r540 ar avea o dedicata radeon 545v, dar trebuie sa imi confirmi ca si al tau e asa. Oricum, cu integrata nu stiu ce pretentii de gaming ai avea, sau chiar cu dedicata, deoarece laptopul a fost facut pentru internet, filme, si nu pentru jocuri, si asta la vremea lui. Daca ai varianta cu radeon, instaleaza driverele.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Placa video. N-am gasit daca are slot separat. Ar fi buna pusa una dedicata. Placa video incorporata isi ia memoria de pe HDD si merge foarte greu.