| minuet a întrebat:

Am un laptop Dell Inspiron 6000 si de cateva zile mi se face ecranul negru dupa aproximativ 2-3 uneori 5 minute de la pornire, dar el inca functioneaza. Daca inchid ecranul si intra in stand-by, cand il deschid se vede iar, dar se face negru dupa putin timp. Daca ma uit foarte atent si cu lumina puternica se vede, dar foarte greu. Se poate sa fie din cauza acelui invertor care da curent lampii ecranului? Si daca nu, ce ar putea fi?

2 răspunsuri:
| Loker a răspuns:

Si eu am avut o problema la un laptop asemanatoare. La mine a fost din cauza foitei de la ecran. E posibil sa fie si la tine aceeasi problema. Dar sa fii sigur te poti duce la un om care se pricepe la astfel de lucruri.

| minuet explică (pentru Loker):

Ok multumesc. Intre timp am desfacut fata de la ecran si am observat sub invertor un loc unde metalul a fost incins, dar ca sa fiu sigur o sa intreb pe cineva. Multumesc oricum.