| aurora006 a întrebat:

Am un laptop HP care ruleaza windows 8.1 si de curand am instalat antivirusul nod32. Instalarea a decurs normal, iar dupa restartul automat a inceput sa mearga din ce in ce mai greu; iconitele de pe partea stanga a ecranului se mutau pe centru, atunci cand dadeam la start sa caut un program din sistem, gen Panou de Control sa-l pot dezinstala, se bloca mai tare sau nu mergea deloc... asa ca l-am stins. Dupa cateva ore am incercat sa-l aprind, dar nu mai merge, nu se mai aprinde deloc.
Ce s-ar fi putut intampla?
Garantia ar putea acoperi reparatia laptop-ului?

9 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat
| dragosbogdan001 a răspuns:

Cred ca ai ramas fara memorie, caz care explica de ce merge incet.
Daca nu e asta, s-a stricat calculatorul si daca s-a stricat singur, ti-l acopera garantia.

| JohnyMoga a răspuns:

Pai cum scrie si pe garantii daca aparatul s-a stricat din contiti tehbnice si nu prin lovituri umblat prin el atunci garantia dispare dar daca sa tricat de la el te duci cu el si garantia si til repare doar ca o sa dureze cv vreme big grin