| Alin1995312 a întrebat:

Am un laptop Lenovo ideapad 100-15, si am 2 gb memorie ram si placa video integrata. As vrea sa stiu daca ii pun 4 gb ram voi avea mai multa memorie video. Multumesc!

3 răspunsuri:
| IonutzMariusz a răspuns:

Dacă îi vei pune 4 GB te va ajuta în sensul că vei avea disponibil pentru consumat mai mult.
Dimensiunea maximă a chip-ului grafic este de 1GB (asta dacă din BIOS poți modifica dimensiunea ei)!

| Alin1995312 explică (pentru IonutzMariusz):

Si daca bag 4 gb ram pot sa pun la video 1 gb din aia 4?

| IonutzMariusz a răspuns (pentru Alin1995312):

Se pare că nu ai înțeles ce am scris mai sus!
Se poate doar dacă BIOS-ul îți permite să selectezi manual dimensiunea memoriei video!