| FluGg a întrebat:

Am un laptop packard bell easynote te cu 500gb hdd.Si toti acesti gb se afla in local disk C:/.Si as vrea sa imi fac un local disk D:/ de exemplu.Cum fac asta?
P.S:Am windows 8.

3 răspunsuri:
| al3xander a răspuns:

Iti trebuie un program de partitionare, iti recomand easeus partition master professional http://www.partition-tool.com/professional.htm
cu programul asta poti sterge, redimensiona, creea noi partitii etc. este recomandat inainte de toate sa faci un back-up la datele importante.

| Gabi05 a răspuns:

Reinstalezi windowsul, si cand ajungi la capitolul partitii, stergi C, si iti ramane sa faci partitii, prima partitie o faci cu 250gb iar a doua la fel.
Si dai sa se instaleze windowsul in C