| IoanS a întrebat:

Am un laptop Samsung R540 cu o placa Intel(R) HD. Eu am pus 2 sisteme de operare: pe 32 de biti si pe 64. As vrea sa il sterg pe cel de 64, as vrea sa stiu cum pot sa fac asta si daca imi va mari performanta in jocuri.

2 răspunsuri:
| marian5693 a răspuns:

Trebuie sa instalezi alt windows. In acel moment ai posibilitatea sa le stergi pe amandoua(astea care le ai acum) si sa ramai doar cu cel pe care il instalezi in momentul respectiv. Alta metoda nu stiu. De performanta in jocuri nu stiu ce sa zic. Un windows pe 64 biti e recomandat daca ai un procesor pe 64 biti si mai mult de 3.5 gb ram. Daca nu indeplinesti conditiile de mai sus windowsul pe 64 biti o sa ti se miste mult mai greu ca cel pe 32 biti. Sper ca te-am ajutat cu ceva. Mult noroc.

| Refl a răspuns:

Salut, parerea mea e ca win 7 pe 64 biti e mai bun pentru ca mergge mai bine si la navigare pe net si la jocuri doar ca cere putin mai multi gb ram cand e pe 64 de biti dar am vazut ca ai un Samsung R540 asta nu ar fi o problema am cautat specificatiile lui pe net si e ok daca are 4 gb ram

Dar de ce ai pune 2 sisteme de operare nu stiu poti sa reinstalezi wind altfel nu vad cum sa stergi unul din ele