| Robert131 a întrebat:

Salut! Am un laptop slab cu windows 10 care merge super greu pe windows 10. Ce sisteme de operare sunt bune pentru laptopuri vechi? Si dacă pot rula Samp ar fi super

Răspuns Câştigător
| NLS a răspuns:

Aceasta e configuratia?

Asus Intel Celeron N400 CPU @ 1. 10Hz 1.10 GHz 4 GB Ram.

Windows 7 Starter (e doar pe 32 biti, dar nu e problema, daca ai doar 4GB RAM sau mai putin).

6 răspunsuri:
| Robert131 explică (pentru NLS):

Mda asta este. Am încercat sa instalez de multe ori windows 7 dar când se finaliza instalarea, după restart se bloca in logo ul de la Windows

| NLS a răspuns (pentru Robert131):

Windows 7 Starter nu are nimic in comun cu 7 Ultimate sau 7 Pro, si nici cu Home Premium.

Contine doar chestiile de baza, si consuma putine resurse.

Eu l-am avut pe Celeron D325, un procesor de prin 2005, cu un singur nucleu la 2.53 GHz, si se misca decent.

Te pot ajuta cu instalarea pas cu pas daca vrei, maine seara.

| Robert131 explică (pentru NLS):

Ok... ai discord IG ceva?

| NLS a răspuns (pentru Robert131):

Pe privat

| ALEXXXL19 a răspuns:

Baga un ssd si cava memrie ram in plus max daca se poate cred ca 8 gb si o sa mearga win 7 bine pe el, eu am un laptop din 2014 am bagat in el un ssd si max 8gb ram si merge bine win 7, win 10 nu prea

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru ALEXXXL19):

Esti amuzant, dar procesorul ala e o nulitate. Am avut W10 pe un laptop cu 4 GB de prin 2009 si se misca foarte bine. Procesorul nu era vreun i7, ci un AMD Turion RM-75.